Kredi Kartı Kullanma Kılavuzu

 

Kartınızı Doğru Kullanmak İçin

Nakit avans kullandığınızda, ilk önce faizi daha yüksek olan ve günlük işleyen nakit avans borcunuzu kapatın veya taksitli nakit avansı tercih edin. Nakit avans borcunuzu kapatmak için ekstrenizin gelmesini beklemeyin.

 

 

Güvenliğiniz İçin

Güvenliğiniz İçin

Telefonla aranılarak kartınızın son kullanma tarihi,arka yüzündeki güvenlik numarasıve şifreniz gibi bilgiler isteniyorsa, KESİNLİKLE PAYLAŞMAYINIZ.

  • Bankalar, müşterilerini telefon ile arayarak ya da başka kanallardan ulaşarak kartın son kullanma tarihi,arka yüzündeki güvenlik numarası, şifre gibi kişiye özel bilgilerinizi talep etmezler, bankadan aradığını söyleyerek bilgi talebinde bulunan kişilere itibar etmemeli, bilgilerinizi bu kişilerle paylaşmamalısınız.
  • İnternet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğini sağlamak üzere telefonunuza gönderilen 3D Secure işlem doğrulama şifrenizi kimse ile paylaşmamalısınız. 3D Secure işlem şifresi sadece işlem anında ekranda açılan 3D Secure işlem penceresine girilmelidir.
  • 3D Secure işlem doğrulama mesajı, kartınızın kullanıldığı işyeri bilgisi ve tutar bilgisini de içermektedir. Bu bilgileri mutlaka kontrol etmelisiniz.

 

 

Kredi Kartı İşlem İtirazı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Harcama itiraz süreci hakkında bilgi almak ve harcama itiraz formunu doldurmak için lütfen tıklayınız.